Ľudia v dnešnej dobe trpia nedostatkom času. Popri práci a rodine, neostáva čas na pohyb. Po náročnom dni málokto navštívi posilňovňu, alebo si zacvičí na čerstvom vzduchu. Avšak tréning na stroji EMS zaberie spolu s prezlečením pol hodiny, čo je základným pilierom jeho popularity. 20 minút cvičenia na stroji EMS zodpovedá 90 minútovému intenzívnemu cvičeniu, čo umožňuje dostať sa do formy za kratší čas.

Vďaka elektródam umiestených na svalových skupinách je možná súbežná stimulácia celého tela. Môže sa ale vyskytnúť, že niektorý sval sa vyvíja ťažšie, ale výberom vhodného cvičenia môžeme na tomto svale cielene zapracovať. Tento jav sa môže vyskytnúť z povahy práce, ktorú vykonávame, z genetických dôvodov, či zo športu. Stroj je vybavený elektródami, ktoré sa umiestňujú na problémové časti tela.

Počas tréningu hovoríme o stimulácii celého tela. Vďaka systému so špeciálnou elektródovou tréningovou vestou sa podarilo rovnomerne a optimálne integrovať do tréningu všetky väčšie svalové skupiny ako prsné svaly, široké chrbtové svaly, bicepsy a tricepsy, spodné brušné svaly, sedacie svaly, quadriceps (stehnové svaly), trojhlavý lýtkový sval. Impulzy prebiehajú v každej svalovej skupine rovnako, ale v závislosti, ktorú časť práve posilňujeme, môžeme zvýšiť na intenzite, zatiaľ čo na ostatných častiach tela zachováme intenzitu impulzov v pôvodnom stave. Efektivita tejto metódy spočíva práve v tom, že pokiaľ posilňujeme napr. ramená, na stehnách pracujeme rovnakým spôsobom.

Efekt spaľovania tukov nenastáva priamym spôsobom. Vzhľadom k intenzite tréningu sa zvyšuje látková výmena a popri správnej diéte sa automaticky spustí chudnutie, ako aj formovanie svalov.

Na strojoch je nastavenie, ktoré dokáže účinne liečiť príznaky celulitídy. Celulitída vzniká z oslabeného spojivového tkaniva. Vzniká v dôsledku nahromadenia tukového tkaniva a starnutia podkožného väziva, čo vedie následne k vzniku neestetických hrboľatých útvarov lokalizovaných najmä na stehnách, bokoch, zadku a bruchu.

Nižšou intenzitou impulzov môžu byť tieto tkanivá stimulované, čím sa zvýši krvný obeh a podporí sa vstrebávanie škodlivých látok z problémových partií tela. Následkom zvýšenej svalovej práce a svalovej látkovej výmeny sa zvyšujú energetické požiadavky buniek, čo popri správnej výžive a vďaka zmene percentuálneho pomeru telesného tuku môže viesť k chudnutiu a formovaniu postavy.

Medzi najvýznamnejšie účinky elektrickej stimulácie patrí zaktivovanie aj hlbších svalov. Tieto svaly sú zodpovedné za správne držanie nášho tela, ale sedavý spôsob života ich úplne oslabuje, čo vedie k bolestiam chrbta resp. krížov. Stimulácia svalov prispieva k posilneniu týchto svalov, čo im následne umožňuje znovu vykonávať svoju funkciu, t.j. bezbolestné držanie tela.

Tréning je individuálne vypracovaný, t.j. tréner sa venuje iba klientovi. Intenzitu cvičenia je možné individuálne meniť podľa potrieb konkrétneho klienta, čím sa dosiahnu efektívnejšie výsledky. Účastníkom tréningu ponúkame kompletné a vysoko kvalitné služby, kde im osobný tréner pomôže ľahšie dosiahnuť ich ciele.

V závislosti od individuálnej úrovni fyzickej kondície je možné vyvolať aj veľmi malé zaťaženie, ktoré vás privedie k účinnému pohybu. Pomalým zvyšovaním záťaže u staršej osoby, alebo osoby s poškodeným alebo s ochabnutým svalstvom môžeme dosiahnuť rýchly rozvoj v zlepšení stavu svalov.

Posilňovanie sa uskutočňuje bez použitia dodatočného zaťaženia. Zaťaženie závisí od intenzity impulzov. Tým sa zabraňuje preťažovaniu kĺbov, poraneniam.