Fitness zahrňuje mnoho rôznych metód a foriem tréningu. Akákoľvek forma cvičenia, vďaka ktorej môžeme byť krajší, vyváženejší a zdravší, je fitness samotný.  Telesná aktivita  je dôležitá tak v mladšom ako aj v pokročilejšom veku. Pravidelný pohyb prispieva k posilneniu svalstva, zlepšeniu kondície, udržiavaniu telesnej formy a pomáha nám vyhýbať sa telesným aj psychickým problémom, sprevádzajúcim nadváhu a obezitu. Ak venujeme dostatok pozornosti nášmu spôsobu života, posilňujeme tým nielen svaly, ale aj imunitný systém.

Kľúčovým prvkom fitnessu popri správnom stravovaní je vyvážený životný štýl a zachovanie telesného a duševného zdravia. Cvičením spaľujeme obrovské množstvo kalórií, dokonca pravidelným cvičením sa zlepšuje aj metabolizmus. Fitness zahŕňa také metódy, z ktorých si každý môže vybrať podľa svojho vkusu, habitu, možností, ktorá, ak sa stane súčasťou každodenného života, urobí naše všedné dni jednoduchším, príjemnejším a nie v poslednom rade zdravším.  Každý človek, pravidelne navštevujúci posilňovňu sa už stretol s tým, že sa spomalil vývoj svalstva alebo jednoducho začal strácať motiváciu a posilňovacie tréningy sa stali monotónnymi. V takom prípade znalosti osobného trénera spojené s modernou technológiou E-Fit zaručujú pestrosť tréningu a rýchle dosiahnutie požadovaných cieľov. Či už ide o dopĺňanie hodín aerobiku alebo spojenie s kardio tréningom, náhradu silového cvičenia, technológia E-Fit je najlepšou voľbou.

V rukách vysoko kvalifikovaných trénerov E-fit prístroj môže nahradiť nielen všeobecný kondičný tréning, ale s ním sa môžu dosiahnuť aj špecifické tréningové ciele. Zo všetkých EMS prístrojov E-Fit je jediný, ktorého technické oblečenie bolo vyvinuté špeciálne pre realizáciu aktívneho pohybového prejavu, a preto sa dokonale hodí pre všetky typy phybov od jednoduchých pohybov základnej gymnastiky až k dynamickým prvkom bojového športu.